Благодатненський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) "Ромашка" Благодатненської сільської ради Валківського району

Досвід роботи вихователя ДНЗ Сірик О.М.

Презентація на тему:

"Дитина хотіла б уміти і знати" (Способи та прийоми ліплення з дітьми старшого дошкільного віку)

Скачати за цим посиланням

Інформація про досвід

Тема: «Вплив рівня розвитку дрібної моторики  на формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку та особливості її розвитку в різновіковій групі»

Мета: розвивати мову як засіб спілкування. Сприяти розвитку психічних процесів у дитини: мислення. пам’яті,  уваги, уяви.  Працювати над розвитком мовотворчих здібностей, мовного дихання, фонематичного слуху, сили голосу, артикуляційної та загальної моторики. Прищеплювати навички самокорекції, культури мовного етикету. Готувати руку дитини до письма. Стимулювати активізацію словника дитини.  Сприяти розумінню значення вербальних  та невербальних засобів для встановлення контактів, використання їх в повсякденному житті.   Забезпечити   сприятливі  умови для розвитку пізнавальної активності, заохочувати дітей використовувати отримані знання в творчих іграх.

Короткий зміст:

У роботі висвітлено опис теоретичного та практичного   блоків  з    розвитку   дрібної    моторики  пальців рук   та   його  вплив  на  формування   мовлення  у   дітей     дошкільного     віку  , якісної підготовки їх  до школи. Поданий  дидактичний  матеріал  та конспекти занять з різних   видів  діяльності, які  можна  використовувати кожному   вихователеві   в   своїй   роботі   для розвитку мовленнєвих  здібностей  дітей дошкільного віку   та  в роботі  з   батьками  з  даного  питання.       Новизна досвіду полягає у систематизації освітньої роботи з дітьми дошкільного віку за  допомогою використання пальчикових ігор Л.Савіної, О.Власової;  створенні відповідного предметно-розвивального середовища; підборі  практичного матеріалу для ігор;  розробці  ігор за тематичним плануванням. Рекомендовано  вихователям дошкільних закладів.

Скачати тут